Hoşgeldin ziyaretçi! [ Kaydol | Giriş Yap

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Duyurular 6 Ekim 2021

İnsanlar evini taşıtırken genellikle eşyalarının zarar görmesine karşın eşyalarının sigortalı olarak taşınmasını talep ederler. Sigortalı evden eve nakliyat hizmetinde ise bilinmeyen birçok gerçek var. Sigorta teminat bedeli 500 bin lira olsa dahi eşyalarınız zarar gördüğünde size bu parayı vereceklerini sanmayın. Teminat bedeli sigorta şirketi tarafından ödenecek en yüksek değerdir.

Sigorta şirketi hangi durumlarda zararınızı karşılar?

Sigorta şirketleri hamal’ın eşyayı taşırken düşürerek kırması sonucu meydana gelen zararı karşılamaz. Sigorta şirketinin zararı karşılaması için poliçede yer alan hasarlardan biri meydana gelmeli. Kamyon kaza yapar, doğal afete maruz kalır veya kamyon içerisinde yer alan eşyalar gasp edilirse zararınız karşılanır. Kısacası zararınızın karşılanması için eşyalarınızın başına gelen olay sigorta kapsamında yer almalıdır.

Zararın karşılama prosedürü nasıl işler?

Eşyalarınız zarar gördükten sonra konu ile ilgili sigorta şirketine bilgi vermeniz halinde bir sigorta eksperi sizinle iletişime geçerek eşyalarınızı inceleyecektir. Eksper, eşyalarınızda meydana gelen zararı gözden geçirdikten sonra hasar tespti yaparak raporunu sigorta şirketine bildirir.

Sigorta şirketi zararımı ne zaman öder?

Sigorta şirketi eline eksper raporu ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçerek biçilen değer üzerinden mutabakat imzalamak isteyecektir. Sigorta şirketinin size ödemek istediği rakam üzerinden mutabıksanız mutabakatı imzaladıktan sonra sizin banka hesabınıza ödemenizi gerçekleştirecektir.

Etiket bulunamadı

Gösterim istatistikleri : toplam 30 gösterim, bugün 2 gösterim

  

Cevapla

  • Sigortalı Evden Eve Nakliyat

    - on 6 Ekim 2021 - 0 Yorumlar

    İnsanlar evini taşıtırken genellikle eşyalarının zarar görmesine karşın eşyalarının sigortalı olarak taşınmasını talep ederler. Sigortalı evden eve nakliyat hizmetinde ise bilinmeyen birçok gerçek var. Sigorta teminat bedeli 500 bin lira olsa dahi eşyalarınız zarar gördüğünde size bu parayı vereceklerini sanmayın. Teminat bedeli sigorta şirketi tarafından ödenecek en yüksek değerdir. Sigorta şirketi hangi durumlarda zararınızı karşılar? […]