Hoşgeldin ziyaretçi! [ Giriş Yap

Sıkça Sorulan Sorular

Evini taşıtacak olan müşterilerin evden eve nakliyat öncesi aklına takılan çok sayıda soru vardır. Bu sayfamızda genellikle müşterilerimizin aklına gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Nakliye şirketi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Nakliye şirketi tercih ederken şirketi internet üzerinden iyice araştırmanızı öneririz. Adresi ve sabit telefonu bulunmayan nakliye şirketlerinden uzak durmanızı öneririz. Tercih etmeyi düşündüğünüz nakliye şirketi hakkında internet ortamında yer alan tavsiye veya şikayetleri göz önünde bulundurunuz.

Nakliye şirketlerinin hangi evraklara sahip olması gerekir?

Evden eve nakliyat şirketlerinin hizmet sağlayabilmesi için Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı tarafından zorunlu olan K3 yetki belgesine sahip olması ve taşımacılığı yapacak kamyonun bir taşıt kartına sahip olması gerekmektedir.

Taşımacılık öncesi sözleşme imzalamalımıyım?

Nakliye şirketi ile anlaştıktan sonra bu nakliye şirketi ile anlaşma imzalamanız her iki taraf için de doğru olacaktır. Sözleşmede yükleme adresi, teslimat adresi, taşınma tarihi, eşya miktarı, fiyat ve diğer önemli ayrıntılar yer almalıdır.

Ödemeyi nasıl yapmalıyım?

Türkiye'de neredeyse bütün evden eve nakliyat şirketleri ödeme konusunda aynı çalışmaktadır. Bu ne anlama gelmektedir? Şehir içerisinde yapılan taşımacılıklarda ödeme iş bitiminde alınırken şehirler arası taşımacılıklarda ödemenin yarısı yükleme sonrası kalan yarısı ise teslimat sonrası yapılmaktadır.

Taşımacılık işlemlerinde sigorta önemli mi?

Taşımacılık sigortası veya Nakliyat Emtiya sigortaları genellikle malların kamyona yüklendikten sonra teslimat adresine ulaşana kadar geçen zaman zarfında eşyaların zarar görmesi halinde zararı karşılamaktadır. Bunun için kamyonun kaza yapması doğal bir afete veya terör olaylarına maruz kalması gerekmektedir.

Eşyalarımın zarar görmesi halinde nasıl bir yol izlemeliyim?

Teslimatta eşyalarınızdan zarar görenler olduğunu tespit etmeniz halinde zararınızın giderilmesini talep edebilir veya zarar gören eşyalarınız için tespit edilmiş olan bedeli ödenecek olan ücretten kesebilirsiniz.

Eşyalarım ne tür ambalajlama malzemeleri ile paketlenmektedir?

Profesyonel anlamda hizmet sağlayan nakliye şirketleri paketleme işlemlerinde streç folyo, balonlu naylon, poliüretan köpük, oluklu koli ve kartonlar tercih etmektedir. Amatör olan nakliye şirketleri pis battaniyeler ile çalışmaktadır ki bu tür şirketlerden uzak durmanızı öneririz.

Covid-19 tedbirleri alınıyor mu?

Birçok nakliye pandemi sürecinde hem kendi sağlığı hem müşterinin sağlığı için tedbir almaktadır. Maske, eldiven ve galoş kullanımı birçok nakliye şirketinde zorunlu olup çalışanlar düzenli olarak hızlı tanı kitleri ile taranmaktadır.